Учні Миколаївської ЗОШ № 3 відвідали Німеччину

CAM00840

Восени 2014 року німецький драматург Георг Жено та сценарист  Наталя Ворожбіт створили з учнями Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 театральну постанову «Моя  Миколаївка ».

Авторами сценарію стали  учні.  Це були монологи підлітків, які пережили воєнні події влітку 2014р., розповіді про перші почуття, спогади  дитинства, роздуми про людські вчинки, доросле  життя. Прем’єра постановки відбулася в  стінах рідної школи, потім були гастролі у м. Львові та участь у фестивалі, виступ на щорічному фестивалі ГОГОЛЬФЕСТ і  Докудейс, перфоменс у Сіверодонецьку і, нарешті, десятиденна  поїздка до  м. Констанца (Німеччина). Монологи дітей, пронизані наскрізь щирістю та відвертістю, вразили  німецького глядача: довгі овації, дехто крадькома втирав сльози. Юні українці  жили в німецьких родинах з дітьми яких дуже швидко знайшли спільну  мову. Протягом п’яти днів підлітки засвоювали вправи з акторської майстерності, пластики, ритміки, риторики,і  цьому їх навчав театральний педагог театру Денис Пономаренко. А ввечері  проводилась екскурсії містом, прогулянки  і спілкування з німецькими дітьми. Результатом цієї діяльності став спільний перфоменс «Висока напруга: небезпечно для життя». Виявляється, що, незважаючи на громадянство, віросповідання та мову, діти нічим не відрізняються один від одного. Вони мають однакові проблеми, мрії, надії, почуття. П’ять разів глядачі  визивали акторів на біс. А на ранок  – прощальні обійми, запрошення в Україну на гостини, сльози українських і німецьких дітей та дорослих, які звикли один до одного, стали сім’єю.

Літак набирає висоту, півтори годину льоту  – і юні актори повертаються на Батьківщину, а в пам’яті назавжди залишаться спогади про Боденкське озеро, паром, місто Констанц, театр «JUNGES» і Дениса Пономаренка, нових німецьких друзів.

1458413938270 1458661257705 1458727022256 CAM00840 CAM00966 1458414978390

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *