Звернення начальника відділу освіти

Звернення начальника відділу освіти

Слов’янської міської ради

Вадима Овчаренка

про підсумки навчального року

Шановна громадо! У школах мiста пролунали останні дзвоники та відбулися святкові вечори. Ми з тривогою і надією дивимося у майбутнє наших випускників, ми всі їм щиро бажаємо знайти своє гідне місце у надзвичайно складному сучасному світі, бути щасливими та успішними у мирній, незалежній та квітучій Україні. Ми переконані, що спільними зусиллями дуже швидко цього досягнемо.

Шановні мешканцi Слов’янська, Миколаївки та Святогірська! Минуло вже більше чотирьох місяців, як мене було призначено на посаду начальника відділу освіти.

Головним завданням, яке було поставлено громадою для виконання – це очищення дошкільної, шкільної та позашкільної освіти наших міст від проявів сепаратизму задля того, щоб не допустити повернення насилля, хаосу і війни. Ми всі чудово розуміємо, що від позиції керівників навчальних закладів, від переконань педагогів формується світогляд наших дітей та щасливе майбутнє нашої держави.

У своїй роботі за цей час я керувався, у першу чергу, чинними нормами Закону України “Про освіту” та Законом України “Про місцеве самоврядування”. У межах наданих мені повноважень, згідно з діючими законами в галузі державних закупівель, я ініціював проведення прозорих тендерних закупівель, що дозволило суттєво поліпшити якість харчування дітей у навчальних закладах за рахунок місцевого і державного бюджетів. Але, щоб остаточно досягти поставленої мети, нам потрібен громадський, батьківський контроль на місцях, оскільки зараз до мене надходять численні усні скарги щодо розкрадання продуктів працівниками освітніх закладів. Я неодноразово звертався і буду звертатися до батьківської спільноти, до представників громадських організацій щодо самоорганізації контролю з метою документальної фіксації таких порушень.

Другим важливим завданням є національно-патріотичне виховання підростаючого покоління. До вже існуючих планових заходів ми долучили цілу низку додаткових – це і залучення військових, що дислокуються на території наших міст до участі у шкільних заходах, з виступами на уроках історії та захисту вітчизни; і сприяння розвитку скаутського національно-патріотичного руху серед учнівської та студентської молоді, а також серед педагогів; співпраця з патріотичними місцевими громадськими організаціями та Студентським братством, участь у Всеукраїнському проекті «Відкривай Україну» та багато інших заходів. Варто зазначити, що така робота була би неможливою без патріотично налаштованих вихователів та вчителів, за що Вам низький уклін та велика подяка. Сподіваюся, що ми разом уже наступного навчального року поглибимо та вдосконалимо виховну роботу наших дітей.

Шановна громадо, на жаль, за минулий навчальний рік, не все змінилося, як нам хотілося, в освіті міста. Cпільно з Вами ми докладали неймовірних зусиль, щоб змінити ситуацію на краще. Але хочу зазначити, що систему, яка створювалася десятиліттями, дуже важко перебудувати за такий короткий термін. Водночас держава зараз ініціює освітні реформи, які здатні наблизити українську освіту до найкращих здобутків світової педагогіки. Наша держава у повній мірі забезпечує соціальні виплати освітянам, забезпечує безкоштовним харчуванням початкову школу, сплачує комунальні послуги, відновлює пошкоджені внаслідок окупації навчальні заклади, здійснює їх поточні і капітальні ремонти. Так, часто на все не вистачає коштів, тому батьки вимушені допомагати грошима задля поліпшення умов перебування дітей у навчальних закладах. Я згоден, що такого не має бути, особливо, коли на цьому мають особистий зиск деякі педагоги. Але ми разом, з нашою державою, яка переживає складні часи вчимося самоврядуванню, ощадливості і контролю, і я переконаний, що за досить короткий час ми переможемо у цій абсурдній війні з тінями минулого.

Особливо прикро, що деякі педагоги у такі складні часи, перебуваючи на керівних посадах, отримуючи соціальне забезпечення, зневажаючи закони України, своїми діями порушують трудове законодавство України, виявляли й виявляють публічну позицію в період АТО, несумісну з моральними приписами, передбаченими статтями 50 та 56 Закону України «Про освіту», статтею 24 Закону України «Про загальну середню освіту». Названi статті покладають на педагога обов’язок своєю поведінкою, настановами та діями бути прикладом для виховання в учнiв поваги до своєї країни, її історії, мови, культури, високих моральних цінностей.

Згідно запитів громадських організацій щодо порушень у сфері освіти Законів України відділ освіти Слов’янської міської ради уповноважений розпочати службове розслідування та здійснювати заходи щодо усунення таких порушень згідно з чинним законодавством. Звертаюсь до свідомих громадян міст Слов’янськ, Миколаївка та Святогірськ щодо надання документально підтверджених фактів таких порушень у галузі освіти.

Закони України повиннi виконувати всі.

Слава Україні!

Начальник відділу освіти

Слов’янської міської ради В.М. Овчаренко

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *